5 powodów, dla których warto uruchomić rezerwację online na portalu Moment.pl

Internet to obecnie najbardziej popularna forma komunikacji, zdobywania informacji, a nawet załatwiania codziennych spraw, takich jak robienie zakupów czy zamawianie posiłków na dowóz. 

2017-05-07 18:35:23

Coraz bardziej popularne staje się także internetowe umawianie wizyt do salonów z branży hair&beauty.
Wirtualne rezerwacje to gwarancja komfortu nie tylko dla klientów, ale także dla pracowników salonu. Korzyści płynących z tego rozwiązania nie sposób zliczyć na palcach obu rąk (a nawet rąk i nóg!). Jeżeli jednak wciąż zastanawiasz się, czy Twój salon potrzebuje rezerwacji online, poniższe argumenty z pewnością pomogą Ci podjąć decyzję.

Wirtualny recepcjonista
Odbieranie telefonów bywa problematyczne. Pracując z klientem nie zawsze jesteś w stanie oderwać się od wykonywanych czynności, aby sięgnąć po słuchawkę. Wyobraź sobie ilu potencjalnych klientów tracisz z każdym nieodebranym połączeniem. A teraz wyobraź sobie, że rezerwacja internetowa to Twój dodatkowy pracownik, który czuwa nad procesem umawiania wizyt, podczas gdy Ty w spokoju realizujesz swoje zadania. Nie przerywasz pracy, nie dekoncentrujesz się, nie wprowadzasz niepotrzebnego zamieszania, a kolejne wizyty “same” pojawiają się w Twoim kalendarzu. Twój wirtualny recepcjonista doskonale zna wszystkie Twoje usługi, ich ceny oraz czas wykonania, a co najlepsze: pracuje dla Ciebie 24 godziny na dobę.

Rezerwacja usług 24/7
Wszyscy jesteśmy zabiegani. Twoi klienci nie zawsze mogą wykonać telefon w pracy i nie zawsze mają czas, aby umówić się na wizytę w ciągu dnia. Jest im zdecydowanie łatwiej zrobić to wieczorem, siedząc wygodnie przed komputerem, gdy bez pośpiechu i zamieszania mogą zarezerwować usługę na portalu Moment.pl. Wiele osób decyduje się na zabiegi spontanicznie: z dnia na dzień albo w weekend, gdy salon jest już zamknięty i nikt nie odbiera telefonu. Dzięki rezerwacji online, niezależnie od pory dnia czy nocy, Twoi klienci zawsze będą mieli możliwość umówić się na wizytę.

Darmowa strona internetowa 
Profil w portalu Moment.pl to także Twoja darmowa wizytówka w sieci. Możesz zamieścić tam zdjęcia i opis salonu, informacje na temat pracowników, listę usług wraz z objaśnieniem i cenami, a także opublikować opinie osób, które już Cię odwiedziły. Twoja internetowa wizytówka będzie zawierać dokładnie te informacje, których potencjalny klient poszukuje przed umówieniem się na wizytę.

Rzetelna ocena pracy
Zadowolony klient to najlepsza reklama. Dobre opinie przyciągają nowe osoby i bezpośrednio wpływają na ich decyzję o wyborze konkretnego salonu czy specjalisty. Korzystając z rezerwacji internetowej dajemy konsumentom możliwość dodawania publicznych opinii o salonie, jego pracownikach i usługach. Warto pamiętać, że takie komentarze możemy wykorzystać na wiele sposobów. Pozytywne do kreowania wizerunku swojego salonu w Internecie lub mediach społecznościowych, a zawierające uwagi lub sugestie – do oceny pracy naszych specjalistów czy innych elementów składających się na funkcjonowanie salonu. Twoi klienci dostarczą Ci wiele cennych wskazówek, które pomogą rozwinąć firmę i stale poprawiać jakość Twoich usług.

Zapominalski klient? Żaden problem
Wirtualny system rezerwacji wizyt to także świetny sposób na zapominalskich klientów. Automatyczne przypomnienia o wizycie w formie wiadomości SMS, wysyłane przez portal Moment.pl, pomogą Ci zminimalizować ilość przegapionych wizyt. Pozwolą także zaoszczędzić Twój cenny czas, wykluczając konieczność telefonicznego potwierdzania każdej wizyty. Wisienkę na torcie stanowi fakt, że przypomnienia SMS dla wizyt umawianych przez portal nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami!

Rezerwacja internetowa to cały zestaw korzyści dla Twojego salonu. Ułatwia i przyspiesza pracę, pomaga lepiej ją zorganizować, a także uniknąć niepotrzebnego zamieszania. Nie pozostawaj w tyle, zacznij stosować nowoczesne rozwiązania.

Wejdź na www.moment.pl/biznes i dowiedz się jak zyskać więcej.

Zredagowane na podstawie 
materiałów prasowych portalu Moment.pl

 

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: