BeaBeleza - Suszarka 8th SenseELCHIM

Suszenie włosów dostosowane do ich typu, kluczem do twojego sukcesu. Idealna suszarka.Wszyscy kochamy zarówno gładkie fryzury jak i romantyczne fale oraz loki. Jednak suszenie włosów przy użyciu nieodpowiednio dostosowanej temperatury może mieć trwały i negatywny wpływ na delikatne mieszki włosowe.

2017-09-13 19:32:01

Dlaczego? Każdy, pojedynczy włos to w istocie rurka, której wnętrze wypełnia rdzeń i warstwa korowa. Chroni je warstwa zewnętrzna (osłonka) zbudowana z delikatnych protein. Jeśli osłonka jest nienaruszona, włosy są mocne i błyszczące. Jednak nieodpowiednia dawka ciepła może zniszczyć jej delikatną strukturę, poprzez wzrost temperatury wody znajdującej się we wnętrzu włosa. Niestety jest to bardzo częsty przypadek, ponieważ nie wszystkie suszarki wyposażone są w odpowiednią technologię ciepła podczerwonego, która pozwala na suszenie włosów zarówno od zewnątrz jak i od środka.

Proces suszenia powinien być częścią pielęgnacji włosów, dodawać im blasku i podkreślać ich piękno. Na podstawie badań klinicznych określających siłę skrętu włosa, wyróżniono 8 podstawowych rodzajów włosa na świecie. Oznacza to, że sposób suszenia powinien być indywidualny, bo przecież każdy włos jest inny. Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór sprzętu, który pozwala idealnie dopasować temperaturę i moc do konkretnego jego typu.
Czy w praktyce oznacza to, że potrzebujemy aż 8 różnych suszarek? Na szczęście nie. By umożliwić fryzjerom indywidulane podejście do klienta i ułatwić stylizację włosów każdego kto odwiedza salon, firma Elchim stworzyła pierwszą, elektroniczną suszarkę przeznaczoną do wszystkich rodzajów włosów. Od tych delikatnych dziecięcych, przez zniszczone i cienkie, po mocne i grube. Suszarka to 8th Sense, która została wyśniona, zaprojektowana i wyprodukowana we Włoszech. “Zazwyczaj tradycyjne suszarki mają 2 ustawienia prędkości i 3 temperatury. Jednak możliwe kombinacje nie są odpowiednie dla każdego rodzaju włosa. Różnice między trybami pracy takiej suszarki są minimalne i nie można tu mówić o spersonalizowanym procesie suszenia” – mówi LucaSabbatini, prezes rodzinnej firmy Elchim założonej w 1945 roku. „Czy myślicie, że taka profesjonalna suszarka, nawet ta najlepsza, może być bez żadnych konsekwencji używana przy włosach grubych i mocnych oraz delikatnych, dziecięcych?”– dodaje.

Dzięki zaawansowanej technologii, elektroniczna suszarka 8th Sense, posiada aż 36 programów suszenia w różnym przedziale temperatur i prędkości. Moc pracy rozkłada się między 300W a 2100W, pozwala to na jej bezpieczne stosowanie zarówno na włosach dziecięcych jak i zniszczonych, koloryzowanych, gęstych albo kręconych. Pełna kontrola nad parametrami umożliwia dostosowanie procesu suszenia do każdego klienta odwiedzającego salon. Pozwala fryzjerowi na bezpieczną stylizację włosów, bez obawy przesuszenia, nawet najbardziej wymagających włosów.
Przy kombinacji ustawienia: niska siła nawiewu i wysoka temperatura, którą rzadko spotykamy w tradycyjnych suszarkach, 8th Sense staje się narzędziem stylizacji. Ten wybór, daje fryzjerowi całkowitą wolność tworzenia, przy bezpiecznym wykorzystaniu jedynie ciepła suszarki.
8th Sense to prawdziwe dzieło techniki w rękach najwybitniejszych stylistów sztuki fryzjerskiej.

Dystrybutorem marki Elchim w Polsce jest BeaBeleza Polska.
www.beabeleza.pl

 

 

GALERIA

ZNAJDŹ NAS: