Autor: Barbara Robak

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ach te blondy

Zatem prawie lato. Zanim się zorientujemy, pełnia słońca i słona woda zaczną rozjaśniać nasze naturalne włosy i odbierać farbowanym intensywność. Ale co na lato? Z pierwszymi promieniami słońca przybywa klientek z konkretnymi predyspozycjami.
Czytaj więcej

Powrót do natury

Od jakiegoś czasu obserwujemy w branży tendencję powrotu do naturalnego looku. Mam wrażenie, że zaczęło się od włosów. Najpierw były sztuczne, płaskie, plastikowe koloryzacje, baleyage, ciężkie pasma, monotonny kasztan czy ekstremalny platynowy blond. Powszechnie panowały mocno prostowane stylizacje i sztywne lok. Z biegiem czasu wszystkie stylizacje nieco złagodniały. Z przyjemnością patrzymy na subtelne rozświetlenia i refleksy, które delikatnie imitują naturalną pracę światła. Podziwiamy niesamowite w głębi odcienie, cudowne kasztany, brązy, szykowne, klasyczne blondy, łagodne sombre w wielu odsłonach, a także te bardziej ekstrawaganckie kolory tęczy, które nabrały klasy w całym ich kreatywnym szaleństwie niezależnie od tego, czy jest to ognista czerwień, czy słodki pastel. W stylizacjach wróciły swobodne fale i loki, czesane wiatrem kosmyki, lekkość i kobiecość nawet przy krótkich włosach.
Czytaj więcej

ETYKA ZAWODOWA

Jakiś czas temu, w którymś z moich tekstów, poruszałam temat etyki w naszym zawodzie, ale raczej w kontekście podejścia do Klienta. I jak najbardziej temat jest wciąż aktualny, niemniej ma, jak się okazało, wiele stron
Czytaj więcej

„Czemu tak drogo?”

Tym razem wrócimy do tematu cen, tylko w nieco innej formie. Jak wielu z Was niejednokrotnie usłyszało te słowa od potencjalnych czy niedoszłych Klientek? Pracując jakiś czas w zawodzie, słyszymy ten tekst przynajmniej kilkukrotnie, niezależnie właściwie od tego, w jakim salonie, na jakim poziomie i w jakim miejscu działamy. Również niezależnie od tych czynników stopień naszej irytacji zawodowej w takiej sytuacji jest podobny szczególnie, jeśli zdajemy sobie sprawę z ceny i jakości materiałów. Irytacja wzmaga się tym bardziej, jeśli wiemy, że poziom naszych usług jest wyższy niż w okolicy, choćby dlatego, że wiele Klientek z innych salonów trafiło do nas na fotel i zostało stałymi bywalcami. Pominąć milczeniem należałoby w tym miejscu stan ich włosów po wcześniejszych wizytach u konkurencji.
Czytaj więcej

I nie opuszczę Cię aż do...

Tak, tak, Kochani. Kolejny sezon białych sukien i garniturów przed nami. Z wiosną i pierwszymi promieniami cieplejszego słońca powoli zaczynają rozkwitać rezerwacje terminów na stylizacje ślubne. Tym razem parę słów właśnie o tym, ponieważ nie ukrywam nigdy, że to mój ukochany czas w roku. Cóż w trendach zatem na najbliższe półrocze ślubne?
Czytaj więcej

Kolejny rok za nami

Kochani – sezon na „Halo?! Czy wciśnie mnie pan/pani jeszcze gdzieś przed świętami?!” uważam za otwarty.
Czytaj więcej

O! My hair!!!

Sezon na „ratuj moje włosy” uważam za otwarty. Lato odeszło, nastały chłodniejsze dni, jeszcze co prawda mrozów nie ma, ale ten moment zbliża się nieuchronnie. Jednym ze wspomnień ciepłych chwil, poza pięknymi zdjęciami z wakacji, często niestety bywają zdewastowane włosy.
Czytaj więcej

Barwy jesieni

Jak w tytule… tym razem będzie o kolorach. I tylko na nich się skupimy. Jak kojarzy Wam się jesień? Nie pytam o te upalne ostatnioroczne, czy te bardzo szare i nijakie. Jak wielu z Was pamięta piękną polską złotą jesień? Taką pachnącą wilgocią poranka i zmierzchu, taką z lekko jeszcze ciepłym, ale nie agresywnym słońcem. Tęsknię za nimi strasznie. Tęsknię za niesamowitą paletą barw i odcieni, jakie dawała nam ta pora roku, a z której dziś często zostały nam jedynie szarości i brązy. Ale idźmy w te przyjemniejsze klimaty.
Czytaj więcej

Kult włosa

Długie, krótkie, średnie, jasne, ciemne, cienkie, grube, puszące… można by jeszcze długo wymieniać. Chodzi o nic innego, jak o włosy. Jedną z niewielu pozytywnych cech dzisiejszego, medialnego świata, jest chyba to, że tak kobiety, jak i mężczyźni, zwracają uwagę na swój wygląd. Włosy są nieodłącznym jego elementem.
Czytaj więcej

ACH, TE BLONDY

Zatem prawie lato. Zanim się zorientujemy pełnia słońca i słona woda zaczną rozjaśniać nasze naturalne włosy i odbierać farbowanym intensywność. Ale co na lato??? Z pierwszymi promieniami słońca przybywa Klientek z konkretnymi predyspozycjami.
Czytaj więcej

ZAWODOWE ZAWIROWANIA

Sezony przeplatają się jeden za drugim, czas pędzi nieubłaganie i zanim się obejrzałam, minął kolejny rok… kolejna zima? Hmmm… aktualna zapowiadana była na taką „tysiąclecia”, ale chyba coś nie poszło meteorologom. Ale nie do końca o tym. Zapewne, gdyby temperatury sięgnęły -20˚C, wszyscy rozpisywaliby się o zimowej pielęgnacji włosów.
Czytaj więcej

Barbara Robak Galaktyczny blask

Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję odważnym fryzjerom i ich Klientkom. Dzięki Wam wraca mi wiara, że wyobraźnia i kreatywność nie umarły.
Czytaj więcej