Autor: Iwona Kowalska

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Słońce świeci nad nami…

Resztę tekstu już znamy . . . Lato to najpiękniejsza pora roku, ale czy wiesz, jak wpływa na Twoje włosy?
Czytaj więcej

Zdrowe, piękne, zadbane włosy...

Zabiegi pielęgnacyjne do włosów znane są nam od lat, ale dopiero niedawno oficjalnie weszły na salony i z każdym rokiem cieszą się coraz większym powodzeniem w salonach fryzjerskich. Jak to się stało? Świadomość społeczeństwa jest lepsza, zabiegi coraz bardziej wyszukane, czy po prostu wyboru mamy za dużo? Dziś przyjrzymy się im i opiszemy.
Czytaj więcej

Firma rozwojowa, firma dochodowa!

Dzisiejszy rynek fryzjerski jest bardzo oblegany, powstają co rusz nowe salony, kolejni fryzjerzy, lepsi czy gorsi, sławniejsi czy Ci mniej znani, osiedlowi czy też na skalę światową. Do wyboru, do koloru. Ale niestety bardzo często, z różnych powodów, wpada do nas pewien gość zwany rutyną. Wiecie, o co mi chodzi, prawda?
Czytaj więcej

Nie wkurzaj fryzjera swego,bo możesz mieć gorszego...

Jest już dużo opinii/artykułów na temat tego, na co zwrócić uwagę podczas wizyty w salonie fryzjerskim… A dziś będzie coś o klientach, czyli czego nie lubią fryzjerzy w pracy z ludźmi.
Czytaj więcej

Brodaty artykuł

Od dobrych dwóch, trzech lat panuje nieustanna moda na brody. Brody krótkie, kozie bródki, długie brody drwala i pewnie jeszcze spora ilość przeróżnych rodzajów, o których nawet nie wiem. Dziś brody noszą mężczyźni w różnym wieku, różnych profesji, o różnym statusie majątkowym. Poświęcają oni czas na regularną pielęgnację swojego zarostu i szukają odpowiednich kosmetyków. Aby zatem nadążyć za obecnie obowiązującymi trendami, powinniśmy nieustannie rozwijać swoje umiejętności również w dziedzinie barberingu.
Czytaj więcej

Wakacje, znów będą wakacje...

Słońce, wysokie temperatury i kąpiele w morskiej lub chlorowanej wodzie niestety włosom nie służą, więc po powrocie z wakacji warto zadbać o ich naprawę.
Czytaj więcej

Krótko i na temat... czyli strzyżenie dzieci

Dziś kontrowersyjny temat strzyżenia dzieci w salonach fryzjerskich. Pewnie każdy z Was spotkał się z dylematem: strzyc czy też nie? A może macie jedną konkretną odpowiedź zawsze?
Czytaj więcej

Ślubne rozterki!

Przychodzi taki moment w życiu, prawie każdego człowieka, kiedy decyduje się na ślub, wesele. Jest to najważniejsza chwila w życiu mężczyzn, ale zdecydowanie jest to czas przyszłych panien młodych. Wiem, co mówię, bo sama w przyszłym roku wychodzę za mąż, więc czas przygotowań do tego dnia już i u nas się zaczął. I wierzcie lub nie, ale mężczyźni też potrafią zaangażować się w przygotowania, ba! Nawet potrafią mieć zdanie na temat swojego wyglądu.
Czytaj więcej

Z życia wzięte, czyli jak nic nie robić... ale dostać, co się należy

Ostatnio stwierdziłam, że zatrudnienie pracownika to nie lada koszty i wyzwanie (o czym było w poprzednim numerze KF), więc pomyślałam o stażyście z Urzędu Pracy. I w sumie nawet tego nie planowałam, ale zanim przejęłam swój salon, miałam stażystkę na fryzjerstwie (sama do mnie przyszła, ale na stanowisko kosmetyczki). Poszłam, dopytałam w urzędzie i załatwiłam. Dziewczyna bardzo ładna, sympatyczna, sama poprosiła o staż, gdyż ma dziecko i nie chciałaby robić problemu, jeśli będzie chore itd. Fajnie, odpowiedzialność to podstawa. Była mama, która w razie czego miała pomagać... no właśnie... miała. Podobała mi się jej energia, chęć do pracy, zaangażowanie. Skakała, kiedy udało się załatwić staż, cieszyła się jak dziecko na lizaka, kiedy przychodziły materiały, nota bene za 3 tysiące złotych, aby miała na czym pracować.
Czytaj więcej

Nowy rok... nowe frustracje?!

Witajcie w kolejnym roku naszej wspaniałej pracy. Nowy rok, nowe perspektywy, nowe szkolenia, nowa moda, nowe podwyżki i nowe stresy oraz nerwy.
Czytaj więcej

Rozwijajmy się!

Kiedy prowadzisz swój biznes, przychodzi taki moment, że masz zamiar zrobić remont lub rozszerzyć swoją działalność o nowe stanowisko i dodatkowe usługi. Nie jest żadną tajemnicą, że rozwój jest nieodłącznym elementem każdej firmy.
Czytaj więcej

Kiedyś i dziś, czyli fryzjerskie rewolucje…

Macie czasem tak, że zastanawiacie się, w którą stronę ta nasza moda i nie tylko zmierza? Że kiedyś było inaczej? Pamiętam czasy, kiedy uczyłam się w szkole zawodowej, piękne, dawne czasy... Te wszystkie przedmioty fryzjerskie, których dziś chyba nawet nie jestem w stanie dokładnie wymienić. Ach, technologia. Znalazłam nawet ostatnio u mamy w piwnicy mój zeszyt z tego przedmiotu. Jejku, nawet nie pamiętałam, że tam było tyle reguł, regułek, zasad i przeróżnych definicji. Wszystko było rozpisane z wszelką dokładnością. Każda szczotka miała swoje miejsce, każdy temat był dokładnie opisany, nic nie mogło zostać pominięte. Wszystko miało jakieś zasady. No właśnie, miało...
Czytaj więcej