Autor: Jagoda Korzeniewska

Opis

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Bądź otwarta na odcienie blondu!

Kolor blond to jeden z najbardziej wymagających kolorów. Jest ekskluzywny. Potrzebuje nawilżenia, rekonstrukcji, mało tego, również odpowiedniej techniki nakładania koloru i doboru wysokiej jakości produktów.
Czytaj więcej

Włosy są ubraniem, a nie przebraniem

Jako fryzjerzy, styliści zajmujemy się włosami, ich strzyżeniem i koloryzacją. Bardzo często spotykamy się z sytuacją, że klientka przychodzi na termin wizyty z gotowym zdjęciem fryzury, koloru, stylizacji. Naszym zadaniem jest popatrzeć na klientkę okiem profesjonalisty, przeanalizować jej cerę, rysy i kształt twarzy, oczy, zarys brwi, sylwetkę, a co najważniejsze strukturę i kondycję włosów.
Czytaj więcej

Radosna strona fryzjerstwa...

Na co dzień pracujemy w salonach, staramy się sprostać wymaganiom naszych klientów i wykonywać nasze obowiązki z najwyższą starannością. Niejednokrotnie pracujemy pod ogromną presją czasu, każdy klient bardzo się spieszy, my także – chcąc wykonać usługę dobrze i szybko. Jednak zawsze powtarzam... fryzjer nie jest robotem, nie może i nawet nie powinien pracować na akord. Powinien być skoncentrowany, mieć swobodę czasu i pracy. Konieczność połączenia indywidualnych predyspozycji, zdolności manualnych, kreatywności, a nawet dobrze rozwiniętych umiejętności miękkich, wskazuje na to, że nie każdy może wykonywać ten zawód.
Czytaj więcej

Znaczenie strzyżenia we fryzjerstwie

Zaraz po wyjściu od fryzjera włosy z reguły wyglądają olśniewająco i świetnie się układają. Niestety samodzielne układanie fryzury, często stanowi nie lada wyzwanie. Nierzadko wymaga użycia całego arsenału kosmetyków i przyrządów. Każdy klient salonu fryzjerskiego oczekuje, że usługa, która jest wykonywana, spełni jego oczekiwania i zostanie wykonana profesjonalnie. Pozwoli to bowiem zaoszczędzić czas i nerwy związane z porannym doprowadzeniem niesfornych kosmyków do ładu. Dobre wrażenie, porządek na stanowisku pracy oraz zadowolenie klienta z efektu końcowego decyduje o tym, czy skorzysta jeszcze z usług określonego salonu fryzjerskiego.
Czytaj więcej

Fryzury odmładzające

Kochani, w jednym z moich artykułów pisałam o tym, jak ważne są włosy dla kobiety. Dziś chcę poruszyć temat fryzur odmładzających. Włosy pełnią bardzo istotną rolę w naszym wyglądzie. Moda, która panuje, przyzwyczajenia pań... Często chcemy przekonać naszą klientkę, by COŚ zmieniła, a ona niestety nie chce. Siła w nas, w naszych argumentach i ciepłym głosie. Klientka musi poczuć się bezpiecznie i komfortowo, a przede wszystkim musi wiedzieć, że w pełni ją rozumiemy.
Czytaj więcej

Czym są włosy dla kobiety?

Włosy są dla kobiety jedną z najważniejszych rzeczy, które kreują nasz wizerunek i nasze poczucie własnej wartości. Są czymś w rodzaju ubrania, kreacji, którą prezentujemy na co dzień. Są odzwierciedleniem naszej duszy, naszych emocji, które mamy w środku.
Czytaj więcej

"...bo moje serce wypełnia sztuka, którą jest fryzjerstwo..." – wywiad z Jagodą Korzeniewską

Pamięta Pani może, jak to wszystko się zaczęło? Kiedy w Pani głowie zrodził się pomysł, żeby zostać fryzjerem...?
Czytaj więcej

Mistrzostwa Świata OMC 2017

Mistrzostwa Świata 2017 Paryż OMC! Wrzesień 16,17,18! To magiczna chwila i ogrom emocji. Na tą chwilę czeka prawie cały świat fryzjerstwa. Zawodnicy z całego świata tworzą poszczególne kadry, które reprezentują swoje państwa, walcząc o jak najlepsze noty dla nich.
Czytaj więcej