Autor: Julianna Janczak

Stylistka fryzur ślubnych, od siedmiu lat prowadzi Pracownię Fryzur Ślubnych we Wrocławiu. Założycielka platformy edukacyjnej: www.klubstylistyfryzur.pl. Instruktorka upięć, twórczyni treści internetowych o tematyce fryzjerskiej, youtuberka. Uczy nie tylko tworzenia profesjonalnych fryzur ślubnych, ale też pracy z własnymi włosami na co dzień.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Trendy we fryzurach ślubnych – co jest w modzie w 2023 roku?

Kolejny sezon ślubny za pasem! Jak się do niego przygotować? Jakie stylizacje proponować w tym sezonie naszym pannom młodym? Jak czesać, żeby efekt był zawsze trafiony w dziesiątkę? Postaram się dziś odpowiedzieć na te pytania, żeby choć trochę ułatwić Wam ten ekscytujący, lecz wymagający czas.

Czytaj więcej

Fryzury ślubne – trendy 2020

W zeszłym roku o tej porze sezon ślubny trwał już w najlepsze. W tym roku sytuacja wygląda zgoła inaczej – nie tylko sezon ślubny, ale całe nasze życie stanęło na głowie. Styliści fryzur ślubnych mają zdecydowanie spokojniejszą wiosnę, a pewnie i lato, jednak dla odmiany zapowiada się nam pracowita jesień (a może i zima?). Mimo że czeszemy zdecydowanie mniej, warto zastanowić się co będziemy w tym roku tworzyć na głowach naszych panien młodych.
Czytaj więcej

Dzień z życia fryzjera na sesji zdjęciowej

Oglądając piękne, kolorowe zdjęcia w magazynach, raczej nie zastanawiamy się jaką mają historię i kto za nimi stoi. Przerzucając kartki czasopisma, zdarzy nam się zawiesić wzrok na dłuższą chwilę na co lepszych pracach, jednak nie wiąże się to z jakimiś szczególnymi emocjami. Co innego w przypadku, kiedy to my jesteśmy autorami sesji. Wtedy patrząc na zdjęcia widzimy całą historię: emocje, które towarzyszyły nam w tej chwili, ludzi, którzy pracowali razem z nami, miejsca, w których powstawały kadry. Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o kulisach sesji zdjęciowej – zabieram Was na plan.
Czytaj więcej

Zaszalejmy z włosami w karnawale!

Karnawał to jedyny czas w roku, kiedy naprawdę możemy puścić wodze wyobraźni i zaszaleć z fryzurami. W ciągu roku, pomiędzy setkami upięć ślubnych i okolicznościowych, zdarzają się sporadycznie stylizacje na bale przebierańców czy sesje zdjęciowe, podczas których możemy zaszaleć, jednak to właśnie przełom grudnia i stycznia daje nam największe pole do popisu. Czy to oznacza, że w stylizacjach sylwestrowych nie powinniśmy trzymać się żadnych granic?
Czytaj więcej

Jak stylizować włosy do sesji zdjęciowych

Myśląc o zawodzie stylisty fryzur, większość ludzi widzi oczami wyobraźni kogoś, kto na co dzień przyjmuje w salonie fryzjerskim, strzyże, czesze, wykonuje koloryzacje, po czym wypuszcza odmienione, zadowolone klientki, gotowe podbijać świat w swojej nowej, upiększonej wersji. I faktycznie, pracując w salonie, naszym głównym celem jest to, aby włosy klientów wyglądały jak najlepiej na żywo – tak, żeby byli w 100% usatysfakcjonowani, widząc swoje odbicie w lustrze. Jednak zawód stylisty fryzur ma również inne oblicza. Stylizacja włosów do sesji zdjęciowych rządzi się całkiem innymi prawami. Czym różni się tworzenie fryzur pod zdjęcia od codziennych stylizacji? O tym właśnie chcę Wam dziś co nieco opowiedzieć.
Czytaj więcej

Jak okiełznać włosy po lecie? Upięcia na włosach suchych, matowych, osłabionych po wakacjach

Czy znacie kogoś, kto nie przepada za latem i nie stara się w pełni korzystać z jego uroków? Większość z nas niecierpliwie odlicza dni do momentu, kiedy będzie można rozłożyć plażowy ręcznik na rozgrzanym piasku i wygrzewać się w słońcu, słuchając szumu fal. Niestety to, co sprawia nam tak ogromną przyjemność podczas urlopu, niekoniecznie służy naszym włosom. Słońce, słona woda, nadmorski wiatr oraz niewystarczająca pielęgnacja często skutkują tym, że po lecie włosy nie wyglądają najlepiej. A przecież lato i jesień to środek sezonu ślubnego! Jak radzić sobie z upięciami w przypadku suchych, matowych powakacyjnych włosów?
Czytaj więcej

Idealna fryzura ślubna – etapy współpracy z pannami młodymi

Tworzenie fryzur ślubnych to jeden z najbardziej wymagających, ale też najbardziej satysfakcjonujących aspektów pracy fryzjera. Z jednej strony ciąży na nas duża odpowiedzialność, aby sprostać wymaganiom panny młodej w tym ważnym dla niej dniu, z drugiej strony możliwość tworzenia sztuki, jaką są upięcia ślubne, i wdzięczność zadowolonych klientek są bezcenne. Świadomość, że w dniu ślubu nie ma miejsca na potknięcia może być dość przytłaczająca, jednak jeśli przygotujemy się odpowiednio z wyprzedzeniem, ograniczymy do minimum ryzyko niepowodzenia. Co zrobić, aby współpraca z pannami młodymi układała się perfekcyjnie od początku do końca?
Czytaj więcej

Fryzury w stylu boho - sposoby na artystyczny nieład we włosach

Fryzury w stylu boho są jednym z najgorętszych trendów ostatnich kilku sezonów. Zwłaszcza latem moda ta jest szczególnie widoczna – zwiewne, luźne stylizacje włosów idealnie współgrają z lekkimi, zwiewnymi sukienkami i sandałkami. Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, więc jest to zdecydowanie dobry czas, żeby przypomnieć sobie zasady, którymi powinniśmy się kierować, tworząc fryzury w stylu boho.
Czytaj więcej

„Ale jak to pani nie strzyże?” - czyli stylista fryzur ślubnych jako samodzielny zawód

Branża ślubna w Polsce i na świecie ciągle się rozwija, a w związku z tym rośnie zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych w tym kierunku usługodawców. Czy pasjonaci fryzur ślubnych mają szansę zrezygnować z etatu w tradycyjnym salonie fryzjerskim na rzecz pracy z pannami młodymi? Moje doświadczenie mówi, że jak najbardziej tak.
Czytaj więcej