Autor: Lech Fedyszyn

Opis

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rok 2020 – kolejna dekada zmian w naszej branży

Definitywnie trwa już druga dekada obecnego tysiąclecia, rok 2020 dla mnie osobiście jest wyznacznikiem swoistej, nowej ery. Zwróć uwagę jak bardzo zmienił się świat na przestrzeni ostatniej dekady. Branża beauty również nie oparła się zmianom. Oprócz siwych włosów, rozdwojonych końcówek i wiecznie żółknącego blondu my fryzjerzy musimy zmierzyć się z nowymi, elegancko to nazywając wyzwaniami, często "nie z tej ziemi".
Czytaj więcej

Pielęgnacja włosów: jesień i zima

Pielęgnacja włosów jesienią i zimą to wyzwanie. Nasze pasma narażone są na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak: wiatr, zanieczyszczenia powietrza i promieniowanie UV.
Czytaj więcej

Jak prawidłowo myć i czesać włosy?

Umycie głowy i uczesanie fryzury. Niby taka prosta, podstawowa umiejętność, a jednak… Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że pozornie łatwa czynność wymaga zastosowania kilku prostych reguł. Mycie i pielęgnacja włosów to plan minimum w drodze do wymarzonej fryzury. Aby łatwiej pracować z włosami, każdorazowo przed myciem głowy dokładnie rozczesujcie włosy. Zastosujcie poniższy zestaw porad, aby jeszcze lepiej i skuteczniej pracować z włosami.
Czytaj więcej

Diagnoza potrzeb Klienta – 50% sukcesu

Pracując w branży beauty od wielu lat, zauważyłem pewną prawidłowość, jeśli mówimy o ogólnym zadowoleniu klienta z usługi. Około połowa niezadowolonych klientów konfrontuje finalny efekt usługi z wyobrażeniami powstałymi podczas konsultacji, argumentując: „nie o to mi chodziło”. Dlaczego tak się dzieje? Zapraszam Cię do lektury krótkiego artykułu.
Czytaj więcej

Dlaczego warto się szkolić?

Nieustannie zmieniająca się rzeczywistość i postęp technologiczny generują nowe trendy szybciej niż kiedykolwiek. Równie szybko rosną oczekiwania klientów naszych salonów. Rolą współczesnego fryzjera jest pozostanie na bieżąco z aktualną modą i jej interpretacja w codziennej pracy z klientem.
Czytaj więcej

Ręce i dłonie fryzjera - pielęgnacja i ratunek

Nasz zawód wymaga, by wygląd świadczył o nas i był naszą wizytówką. Zatem także dłonie tworzą tę wizytówkę. Każdy z nas doskonale pamięta pierwsze uszkodzenie skóry dłoni podczas codziennej pracy i związane z tym problemy. Dzisiaj podzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami. Może znajdziecie coś interesującego w poniższym artykule.
Czytaj więcej

Przedłużanie włosów i sezon ślubny

Bez wątpienia w chwili oddania tekstu do druku mamy już prawie połowę maja. Dla nas, fryzjerów oznacza to rozpoczęcie sezonu ślubnego na dobre! Wymagające stylizacje ślubne zawierają w sobie często dopinane włosy. Fryzura jest niezwykle istotnym elementem zaplanowanego wizerunku panny młodej. Musi tworzyć harmonijną całość wraz ze strojem, makijażem i dodatkami. To właśnie dodatkowa ilość włosów czyni fryzury ślubne tak wyjątkowymi i niecodziennymi. Zagęszczone włosy to często kluczowy element wow!
Czytaj więcej

Wizerunek fryzjera - kiedyś i dziś

Co wydarzyło się na przestrzeni lat, że fryzjerzy ze zwykłych rzemieślników stali się także kreatorami wizerunku? Może przyczynił się do tego ogólny postęp, rozwój nauki i technologii (np. umożliwiający prawie nieograniczone zmiany koloru włosów)? Albo wizjonerskie strzyżenia, przełamujące tabu? A może zmiany społeczne, np. wzrost aktywności kobiet (nie tylko zawodowej)?
Czytaj więcej