Autor: Marcin Głuszyński

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Planujesz cele dla swojego salonu?

Koniec roku to często czas na refleksję, analizę i postanowienie poprawy w wybranych obszarach naszego życia. Postanowienia to jedno, a dążenie do ich realizacji, to zupełnie co innego. Łatwo bowiem jest wypisać na kartce, wszystko to, co chcielibyśmy zmienić bądź osiągnąć. Co jest trudnego w wypisaniu, że będę wcześnie wstawał czy lepiej się odżywiał. Realizacja tych celów też nie jest czymś szczególnie trudnym. Chcesz wstawać wcześniej? Ustaw budzik 30 minut wcześniej niż zwykle. Pytanie, po co chcesz to robić?
Czytaj więcej

7 grzechów głównych Twojego salonu

Błędy się zdarzają i popełniają je nawet Ci najwięksi i najlepsi. Ważne jest jednak to, żeby tych błędów nie powtarzać. Najlepiej uczyć się na czyichś błędach. Dlatego piszę bloga i uczę Was, czego nie robić, a co robić oraz jak już robić, to w jaki sposób. Sam popełniłem tych błędów dużo za dużo, ale to mnie też sporo nauczyło. Niestety nie było wtedy takich miejsc jak mój blog, który daje dużo darmowej, cennej wiedzy. To sobie trochę posłodziłem ;)
Czytaj więcej

Sanepid - czy warto obawiać się kontroli?

Dziś zajmę się tematem bardzo poważnym zarówno dla Was jak i dla Waszych klientów. Poszperałem, poniuchałem, porozmawiałem z mądrzejszymi od siebie i takimi, którzy mają potwierdzone informacje, wiedzą to i owo. Co Wam chcę dziś przekazać? Na wstępie podam podstawy prawne i jak to wszystko wygląda jeśli chodzi o procedurę. Następnie przejdziemy do odpowiedzi na Wasze pytania, a na koniec ciekawostki i różne porady. Zaczynamy.
Czytaj więcej

15 rzeczy, których nie możesz pominąć, chcąc mieć idealny salon

Chcę mieć salon idealny Zapewne nie raz zastanawiasz się co zrobić, żeby Twój salon był idealny. Co jeszcze trzeba zmienić? Co zrobić, żeby odnieść sukces? Najważniejsza rzecz to dowiedzieć się, co to znaczy idealny salon. Co Twoi klienci uważają za idealny salon? Czym innym jest bowiem Twoje wyobrażenie, od dostosowania się do oczekiwań Twoich przyszłych klientów.
Czytaj więcej

Dzieci u fryzjera

Większość z Was pewnie przerabiała temat dzieci w salonie. Przychodzi klient do fryzjera, a z nim… małe dzieci. Głównie sprawa dotyczy kobiet, choć zdarza się i mężczyznom zabranie swoich pociech ze sobą do fryzjera.
Czytaj więcej

Dlaczego warto inwestować w dobre szkolenia

Na rynku mamy naprawdę sporo ofert szkoleniowych. Z roku na rok powstaje coraz więcej akademii, które proponują nam swoje kursy. Przybywa też szkoleniowców. Mamy wśród nich edukatorów marek, osoby znane z telewizji i programów rozrywkowych oraz osoby, które już wyrobiły sobie markę na rynku. Zapomniałem o fryzjerach freelancerach, którzy również próbują swoich sił w szkoleniach. Skąd się zatem biorą rozbieżności w cenach szkoleń? Przedstawię w tym artykule jeden z czynników.
Czytaj więcej

Klient nasz pan? JAK JEST U CIEBIE?

Może i było to dobre kiedyś, kiedy klient bardziej szanował ciebie i twoją pracę. Teraz klient jest bardziej wymagający, roszczeniowy i mniej lojalny. Potrafi się umówić, nie przyjść i według niego wszystko jest ok, bo twierdzi, że ma do tego prawo. Między innymi z tego powodu wprowadziłem u siebie kaucję. Jeśli klient nie przyjdzie na umówioną wizytę, nie poinformuje o tym fakcie wcześniej (bo przecież rozumiemy sytuacje losowe i niezależne od nas), to opłata zostanie pobrana. Jest to układ fair, tym bardziej, jeśli pracownik jest na prowizji i przez takie sytuacje traci.
Czytaj więcej

Bardzo dobre warunki pracy dla fryzjera, czyli co się kryje w ogłoszeniach

Ile razy każdy z Was przeczytał taką informację w ogłoszeniu o pracę? Kto usłyszał takie hasło “bardzo dobre warunki pracy” podczas rozmowy o pracę? Być może nawet ktoś z Was sam zamieszczał taką informację w ogłoszeniu.
Czytaj więcej

Salonowy Robocop

To, że dużo potrafisz i się starasz, nie znaczy, że masz zasuwać od świtu do nocy. Jesteś salonowym Robocopem? Chciałbym się w takim razie dowiedzieć jak długo nim będziesz. Gwarantuję, że długo nie wytrzymasz. Wiesz, to że jeszcze dajesz radę, wcale nie musi oznaczać, że tak będzie cały czas. Ba, nawet nie wiesz czy nie zaskoczy Cię niemoc kolejnego dnia. Gdybym chciał naprawdę ciężko pracować, to zatrudniłbym się w fabryce. Ale dla mnie praca ma trochę inny wymiar. Kasa musi się zgadzać, ale nie jest najważniejsza.
Czytaj więcej

Czy zdarzają Ci się tak zwane "słabe miesiące"?

Wierzę, że niektórzy z Was nie zaznali czegoś takiego jak słabe miesiące w salonie fryzjerskim. Taki okres, kiedy jest mniej pracy niż zawsze. Niestety są też tacy, którzy pełny grafik mają tylko przed świętami i w weekendy. Gdy nadchodzi jesień zaczynają dręczyć ich myśli jak przeżyć ten cięższy okres. Później chwila hossy podczas końcówki roku i znowu cisza. Dlaczego tak jest? Co można z tym zrobić? Przeczytacie poniżej.
Czytaj więcej

Wypalenie zawodowe – Czy dotyczy także fryzjera?

Ostatnio zastanawiałem się nad kwestią wypalenia zawodowego. O ile docierają do nas informacje o wypaleniu zawodowym nauczycieli czy pracowników korporacji, to jak to jest z fryzjerami? Ktoś mówi: „wypaliłem się zawodowo”, ale co się pod tym kryje?
Czytaj więcej

Dlaczego tak ważna jest edukacja?

Czasy mamy takie, jakie mamy. Pracodawcy oczekują wyszkolonych pracowników. Klienci oczekują usług na najwyższym poziomie, znajomości najnowszych technik koloryzacji podpatrzonych na Instagramie. Chcąc temu wszystkiemu sprostać, trzeba być na bieżąco i nieustannie się edukować na wielu płaszczyznach. Jeśli oprócz wykonywania usług jesteś menadżerem lub właścicielem, to wiesz dobrze, że do tego dochodzi wiedza z zakresu marketingu. Ponadto musisz potrafić sprzedawać i nie obejdzie się bez przynajmniej podstawowej wiedzy o mediach społecznościowych.
Czytaj więcej