Autor: mgr Denim Jan Sporny

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Trychologia w stylu BIO - czyli o wyjątkowych substratach pochodzących z natury

Stres wynikający z miejskiego stylu życia, wysoki poziom zanieczyszczenia środowiska, przypadkowa dieta oraz antyzdrowotne nawyki żywieniowe, nieprzemyślane zakupy drogeryjne w narzuconym pędzie i z braku czasu = CODZIENNOŚĆ, nad którą coraz częściej się zastanawiamy. Tęsknimy za błogim relaksem na łonie natury, daleko od zgiełku ulic i szumu wiatru krążącego między budynkami z wielkiej płyty. Czasami, siedząc kolejną godzinę w nieklimatyzowanym pomieszczeniu, zatrzymujemy wzrok na zielonych koronach drzew, nieśmiało wynurzających się zza naszego okna. Planujemy urlop, powracamy myślami do najpiękniejszych wspomnień – i tak, pozwalamy sobie na minutę młodzieńczego zapomnienia…
Czytaj więcej

Gdzie moje włosy? czyli o konsekwencjach leczenia raka piersi u kobiet

Nowotwór to nie prawomocny wyrok, tylko nowy i niespodziewany etap życia, który mobilizuje do aktywnej dbałości o zdrowie”.
Czytaj więcej

Łysienie trakcyjne

czyli o możliwych konsekwencjch przedłużania i zagęszczania włosów
Czytaj więcej

Psychologiczne aspekty w trychologii…trichotillomania - czyli o impulsywnie utraconych włosach

Psychodermatologia jest dziedziną łączącą w sobie zarówno aspekty psychologiczne/psychiatryczne, jak i elementy z zakresu medycyny, w tym dermatologii.
Czytaj więcej

Jak cię widzą, tak cię piszą… włosy jako element kreowania wizerunku

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś/eś się, jak odbierają Cię inni ludzie? Czy kiedykolwiek myślałaś/eś o tym, co myślą Twoi współpracownicy, kiedy wchodzisz rano do biura/salonu? Czy kiedykolwiek starałaś/eś się wyglądać perfekcyjnie przed pierwszymi spotkaniami z klientami? Te i wiele innych pytań nasuwają się, kiedy tematem przewodnim staje się Twój WIZERUNEK. Coraz częściej podkreśla się jego rangę w kontekście zawodowym, ale też osobistym. Jest podstawowym elementem budowania relacji biznesowych i towarzyskich. Świadczy o Twoich umiejętnościach nawiązywania relacji i dostosowywania się do danej sytuacji. Prawidłowo zbalansowany buduje w odbiorcach poczucie obcowania z kimś kompetentnym i godnym zaufania. Jest papierkiem lakmusowym podczas wnioskowania o sile własnej skuteczności oraz wyjątkową wizytówką, którą bez wysiłku wręczasz w kilka sekund.
Czytaj więcej

Czy warto wybrać się do trychologa... zadbane włosy "od podszewki"

Wstępne obserwacje… Są częścią ludzkiego ciała, od zarania dziejów pełnią określone funkcje i spełniają społeczne role. Włosy, o których mowa – stały się nie tylko głównym zainteresowaniem fryzjerstwa, ale także trychologii. Coraz więcej osób wie, że problemy z włosami wynikają nie tylko z niewłaściwie dobranych kosmetyków czy sposobów pielęgnacji i stylizacji – a z uwarunkowań genetycznych, psychospołecznych i/lub klimatycznych.
Czytaj więcej

O dietetycznych aspektach w trychologii - włosy jako etykieta stylu życia

Bujne na głowie… WŁOSY, piękne, gęste i lśniące, proste, długie, falujące… są od wieków istotnym elementem w ocenie urody, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Pomimo społecznych zmian, kreacji nowych definicji atrakcyjności i eksploracji dotychczasowych znaczeń – bujne na głowie w określonych populacjach pozostały synonimem szczęścia, dobrobytu i doskonałości. Nadal istnieją wśród nas osoby, które w dążeniu do samospełnienia przypisują włosom nadrzędną, priorytetową wartość, sięgając po coraz bardziej zróżnicowane metody ich pielęgnacji. Stąd, nie analizując szczegółowo genezy ludzkich motywacji, generalnie stwierdza się, że pewnego rodzaju fiksacja wizerunkowa jest zjawiskiem globalnym, powszechnym i niewątpliwie dyskusyjnym.
Czytaj więcej