Autor: mgr Magdalena Szymczak

Opis
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Współczesny wizerunek mężczyzny z włosami i bez - czy mężczyźnie wolno łysieć?

Oglądając niejeden film akcji, patrzyliśmy na Bruce’a Willisa czy Jason’a Statham’a, którzy na każdym kroku emanowali swoją męskością i właściwie mało kto zastanawiał się, czy w wizerunku przystojnego i twardego mężczyzny przeszkadza mu łysina widoczna na głowach aktorów. Albo inaczej: wielu nas mogłoby powiedzieć nawet, że łysina korzystnie wpływa na atrakcyjność mężczyzn. Niestety szczerze powiedziawszy przykładów łysiejących przystojniaków, których zobaczymy w roli innej niż „dobrych” gangsterów raczej nie zobaczymy…
Czytaj więcej

Łysienie u mężczyzn – czy istnieje na to sposób?

Szacuje się, że łysienie dotyczy w 60 proc. mężczyzn po 50. roku życia, ale już i młodzi panowie w wieku 18-19 lat mogą tracić włosy jak -30.-40. latkowie.
Czytaj więcej

Codzienna pielęgnacja – dekalog zdrowych włosów

Postanowiłam wziąć na warsztat nasze codzienne działania, często nawykowe, jakimi obdarzamy nasze włosy. Co robimy, aby były one czyste, dobrze wyglądające i miały jak najlepsze możliwości wzrostu? A może czego właśnie nie robimy? Oto stworzony przeze mnie dekalog zdrowych włosów. Jego przestrzeganie pozwoli nam zachować nasze fryzury w jak najlepszej kondycji, gdyż przestrzegając go dbamy nie tylko o środowisko wyrastania nowych włosów i odżywienie cebulek, ale także o wygląd łodygi włosa, która jest widoczna gołym okiem i na której wyglądzie nam najbardziej zależy.
Czytaj więcej

Czym jest zaburzenie trichotillomanii i jak powinna wyglądać opieka trychologiczna?

TRICHOTILLOMANIA (TTM) jest schorzeniem polegającym na natrętnym przymusie wyrywania włosów, czemu często towarzyszy uczucie ulgi lub przyjemności. Schorzenie to prowadzi do przerzedzenia włosów lub zauważalnego wyłysienia.
Czytaj więcej

Trychologiczne i psychologiczne aspekty utraty włosów w chorobie nowotworowej

Łysienie androgenowe, plackowate, bliznowaciejące – te nazwy schorzeń wiązanych z utratą włosów są coraz częściej poruszane w diagnostyce trychologicznej, dermatologicznej i ogólnomedycznej. Istnieje jeszcze jeden typ łysienia – łysienie anagenowe, któremu chciałam poświęcić trochę więcej czasu.
Czytaj więcej

Jak wartościowe mogą być nasze włosy... po obcięciu?

Ile razy zapuszczaliśmy włosy, nie farbowaliśmy ich i bach… Podejmujemy decyzję obcięcia się na modnego „boba”, a włosy sięgają nam już do pasa? Albo nasze dzieci zapuszczały włosy do komunii, a potem idziemy na rytualne strzyżenie? A może byli muzycy rockowi ścinają swoje długie kity na poczet krótkiego „jeżyka”. Pewnie każdy z nas przeżył podobne sytuacje albo był świadkiem takiej zmiany fryzury swoich bliskich, znajomych. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt tych na pierwszy rzut oka mało znaczących, obciętych włosów opadających na podłogę u fryzjera. Bo te włosy, które dla nas straciły już znaczenie – dla naszego wyglądu, wizerunku, mogą spełnić marzenia innych. Mogą być przyczyną uśmiechu, nawiązywania nowych znajomości, mogą dawać komuś poczucie własnej wartości. Dla kogo? Dla dzieci.
Czytaj więcej

Kim dzisiaj jest fryzjer i jak może odnaleźć się w świecie coraz bardziej wymagających klientów?

Jak bardzo fryzjerstwo zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat? Takim pytaniem chciałabym rozpocząć ten artykuł. Świadomy i rozwijający się fryzjer odpowie „bardzo”. I słusznie. Dzisiaj bycie fryzjerem oznacza bycie pewnego rodzaju kreatorem, powiernikiem, a nawet, powiedziałabym, stróżem.
Czytaj więcej

Czy da się odzyskać utracone włosy, kiedy leczenie zawodzi?

Tracimy włosy. Czasami w wyniku krótkotrwałych chorób, czasami na skutek długotrwałych procesów zachodzących w naszym organizmie. Zaczynamy leczyć włosy, ubytki tuszować u fryzjera, przyczynę leczyć u lekarza, odżywiać włosy z trychologiem. Ale okazuje się, że to wszystko za mało. Zmiany są na tyle poważne, duże, nieodwracalne, że wszelkie dostępne metody zawodzą. Ale nie chcemy pozostać bez włosów. Co możemy zrobić? Na co może pozwolić dzisiejsza technologia, aby włosy „odzyskać”?
Czytaj więcej

Hitowa 15 dla naszych włosów!

Kiedy myślimy o pięknych, lśniących włosach, może nasuwać się myśl „odżywka”, „szampon”, „olejek”. Tak, to prawda, te preparaty jak najbardziej pomagają nam zwiększyć atrakcyjność naszych włosów. Ale czy kiedykolwiek pomyślałeś o tym, że są one swojego rodzaju „makijażem dla włosów”? Nakładasz odżywkę, wygładzasz włosy, olejek na końcówki, włos się nie puszy. A potem bach, myjemy włosy i spróbuj nie nałożyć tych specyfików. Nie da się, prawda? To tak, jak byśmy mieli zrezygnować z kremu do twarzy. Już czujemy to uczucie ściągania. I już wyobrażamy sobie, jak bez odżywki włosy będą się plątać i nie będą pięknie lśnić.
Czytaj więcej

Psychologicznie o... włosach

Jeszcze jeden artykuł o odżywkach na piękne włosy i zwariuję! Jak mam odżywiać coś, czego nie mam? Chciałam poświęcić ten artykuł osobom, dla których włosy mają ogromne znaczenie, ciągle są w świecie fryzur, ale wcale nie dlatego, że szukają sposobu na intensywne nawilżenie czy nowe trendy 2019 we fryzjerstwie. Są to osoby, które codziennie myślą o włosach, ale dlatego, że... ich nie mają, albo bardzo intensywnie tracą.
Czytaj więcej