Autor: Marta Fiłoń

Opis

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Czego nie robić w social mediach, aby nie odstraszać klientów a ich przyciągać?

Kiedy tworzysz posty na Facebooka i Instagrama, to z pewnością czasem się zastanawiasz: „czy przypadkiem nie robię czegoś źle”? Jeżeli inni mają dużo lajków i komentarzy, to dlaczego u mnie jest ich tylko 5? Możesz także czasem zwątpić, czy to wszystko ma sens, kiedy klienci i tak nie chcą nawet polubić fanpage’a lub zaobserwować Twojego Instagrama. Wątpliwości mogą się mnożyć, jedno jest jednak pewne – social media to główne źródło pozyskiwania klientów. Nawet gdy komuś polecono już Twoje usługi, to chętniej z nich skorzysta, gdy zobaczy profesjonalny salon i eksperta na Facebooku czy Instagramie. Dlatego przeczytaj 5 punktów, które podpowiedzą Tobie, czego nie robić w social mediach, by niechcący sobie nie szkodzić:
Czytaj więcej

Jak zdobywać klientów z Facebooka i Instagrama do salonu?

Jakie pisać posty i jak ustawić reklamę, aby przekonała tych, którzy jeszcze nie znają Twojego salonu? To najbardziej nurtujące pytania, które stawiają sobie osoby odpowiedzialne za ilość klientów w salonie beauty. Wiadomo, że trzeba być na Instagramie i/lub Facebooku, bo to najważniejszy kanał marketingowy, ale jak być skutecznym?
Czytaj więcej

Jak sprzedawać kosmetyki profesjonalne bez „wciskania”

Powiedzmy sobie szczerze klientka nie przychodzi do fryzjera po to, by kupić kosmetyki. Ona idzie po to, by zmienić fryzurę, a gdy kończy jej się szampon to idzie do drogerii. Czyli żeby przekonać taką „typową” klientkę do profesjonalnej pielęgnacji domowej trzeba przełamać jej nawyki i przekonać do swojej racji. Wymaga to wysiłku, a czy w ogóle się opłaca? Powiedzmy sobie szczerze klientka nie przychodzi do fryzjera po to, by kupić kosmetyki. Ona idzie po to, by zmienić fryzurę, a gdy kończy jej się szampon to idzie do drogerii. Czyli żeby przekonać taką „typową” klientkę do profesjonalnej pielęgnacji domowej trzeba przełamać jej nawyki i przekonać do swojej racji. Wymaga to wysiłku, a czy w ogóle się opłaca?
Czytaj więcej