Dział: Porady Eksperta

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zarządzanie relacjami w usługach fryzjerskich

Marketing usług coraz częściej sięga do pojęć z pogranicza psychologii społecznej, starając się jak najlepiej opisać więź, jaka tworzy się pomiędzy usługodawcą a usługobiorcą. Dlatego też w usługach osobistych, takich, jakimi są usługi fryzjerskie, pojawia się pojęcie relacji oraz zarządzania relacjami. Bo jak w inny sposób określić wzajemne oddziaływanie fryzjera i klienta oraz moment obsługi klienta w salonie fryzjerskim? I dlaczego tego oddziaływania nie można nazwać ani spotkaniem, ani przyjaźnią, ani kontaktem (a właśnie relacją)?

Czytaj więcej

Dlaczego wizyta u fryzjera coraz częściej staje się traumą?

Myślę, że to temat, którego nie należy ignorować. Wizyta u fryzjera, szczególnie dla kobiet, powinna być czystą przyjemnością i chwilą relaksu, tymczasem nierzadko staje się przykrym obowiązkiem. Coraz większy odsetek moich nowych klientek zmaga się ze strachem przed fryzjerem, który – wydawać by się mogło – towarzyszy tylko dzieciom. 

Czytaj więcej

Regeneracja włosów w oparciu o surowce roślinne

Włosy spełniają różne funkcje fizjologiczne. Chronią nas przed działaniem czynników chemicznych, fizycznych i mechanicznych, jak choćby promieniowanie słoneczne, urazy czy zimno. Nie sposób zapomnieć tu także o niezwykle ważnym aspekcie kulturowym i społecznym, bowiem zdrowe i zadbane włosy stanowią o naszej atrakcyjności, wpływają na samoocenę i dobre samopoczucie.

Czytaj więcej

Jakość obsługi klienta a budowanie marki studia fryzjerskiego

Otwierając własny salon fryzjerski, zazwyczaj mamy już wyobrażenie tego, jakie miejsce chcemy stworzyć dla naszych klientów; jakich warto- ści poprzez swoje usługi chcemy im dostarczać. Sama wyobrażając sobie swój salon, zawsze marzyłam o miejscu wypełnionym zachwyconymi klientkami. Kiedy rozpoczy- nałam swój biznes, zdefiniowa- łam swoje wartości i jak mantrę powtarzałam: „cenię sobie jakość, dlatego STAWIAM NA JAKOŚĆ”. Tobie też polecam to zrobić. Określ cechy i potrzeby swojego idealnego klienta. W ten sposób uzyskasz odpowiedź na pytanie, na jakim poziomie powinnaś/powinieneś realizować usługi. Od razu postaw sobie poprzeczkę wysoko, jeśli Twoim celem było i jest oferować usługi na najwyższym poziomie. Bazując na moim doświadczeniu, obserwując fryzjerów i rozmawiając z nim na szkoleniach, stwierdzam, że dobra jakość usługi fryzjerskiej to nie wszystko, by zadowolić klienta. Za kompletność usługi odpowiada również perfekcyjna obsługa.

Czytaj więcej

Jak branża fryzjerska może wspierać klimat i… zdrowie psychiczne?

W dzisiejszych czasach, kiedy zmiany klimatyczne oraz kwestie związane z ochroną środowiska stają się coraz bardziej palącym problemem, poszukiwanie nowych sposobów recyklingu staje się niezbędne. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że włosy, które zazwyczaj traktujemy jako odpadki, mogą pełnić kluczową funkcję w tej ekologicznej rewolucji. Recykling włosów to nie tylko innowacyjna forma ochrony naszej planety, ale także nieoceniona okazja do wspierania inicjatyw związanych ze zdrowiem psychicznym.

Czytaj więcej

Znane lub mniej znane zabiegi pielęgnacyjne w nowoczesnym fryzjerstwie

Fryzjerom raczej nie trzeba przedstawiać zabiegów keratynowego prostowania czy nanoplastii, których efektem są lśniące, proste włosy. Dużą popularnością cieszą się także zabiegi botoksu, które sprawiają, że włosy zyskują odżywienie i gładkość. Świat fryzjerstwa idzie jednak do przodu i w salonach coraz częściej spotkać można nowe, ciekawe zabiegi.

Czytaj więcej

Co składa się na wizerunek salonu fryzjerskiego?

Każdy salon powinien mieć swój klimat oraz niepowtarzalny wystrój, który często jest odzwierciedleniem duszy, osobowości, poglądów, upodobań i przekonań właściciela. Na to, jak salon jest postrzegany przez klientów i jak oni w nim się czują, wpływ mają takie komponenty, jak: meble, kolorystyka, oświetlenie, temperatura, muzyka, wystrój czy czystość w salonie.

Czytaj więcej

Wypalenie zawodowe fryzjera. Jak obudzić w sobie na nowo pasję?

Czujesz, że Twoja praca Cię męczy, a kiedyś powodowała uśmiech na Twojej twarzy?

Czytaj więcej

Keratynowe prostowanie, nanoplastia, botoks – co trzeba o nich wiedzieć?

Proste, gładkie i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Można je spełnić dzięki zabiegom, takim jak keratynowe prostowanie nanoplastia i botoks. Wiele osób zastanawia się, na czym polegają te zabiegi. Postaram się przybliżyć tematykę tych trzech topowych usług.

Czytaj więcej

3 błędy w pielęgnacji włosów, które prawdopodobnie popełniasz.

Mimo wieloetapowej pielęgnacji czujesz, że Twoje włosy są dalekie od ideału? Próbowałaś już wszystkiego- regularnie stosujesz odżywki, wcierki i dalej nie widzisz efektu? Wina leży najprawdopodobniej po stronie podstawowej pielęgnacji. Każda z nas używa szamponu, ale nie każda wie, jak prawidłowo go zaaplikować. Poznaj 3 błędy pielęgnacji wg fryzjera gwiazd i kolorysty - Piotra Sierpińskiego, które najprawdopodobniej popełniasz!
Czytaj więcej

Fryzjer NATURAlny, czyli kto?

Mycie, strzyżenie, farbowanie to codzienna rutyna każdego z fryzjerów. Do tego dochodzi presja czasu, stres, pośpiech, często wręcz taśmowe obsługiwanie klientów dla osiągniecia większego zysku. Niejednokrotnie koszem własnego zdrowia. Do tego dochodzą jeszcze choroby zawodowe. Ale czy tak naprawdę musi być? Czy ten wspaniały zawód, tak ceniony w przed setkami lat, musi ponosić aż takie koszty? Wydawałoby się że tak, ale na szczęście istnieje alternatywa, która szanuje wykonywującego tę profesję fryzjera, klienta i Naturę: to fryzjerstwo NATURAlne!
Czytaj więcej

Nowoczesne partnerstwo w biznesie, czyli dlaczego powinieneś zacząć szanować swój czas?

Patrząc z zewnątrz może się wydać, że prowadzenie salonu fryzjerskiego, to przysłowiowa bułka z masłem. Farbowanie, strzyżenie, w międzyczasie kawka, ciasteczko, ploteczki, potem przycięcie “końcówek” i kolejna przerwa. I tak przez cały dzień. Zero stresu i problemów, żyć nie umierać. Jednak jak to zwykle bywa pozory mylą, a to z iloma przeciwnościami i zadaniami muszą na co dzień mierzyć się fryzjerzy, wiedzą tylko oni. Z tego właśnie względu wybierając nowego partnera biznesowego, warto zwrócić uwagę na to, aby zamiast dodawania nam kolejnych obowiązków, wyszedł on naprzeciw naszym oczekiwaniom, zrozumiał i pomógł, a jego obecność miała realny wpływ na funkcjonowanie naszego biznesu i jego rozwój. Pytanie tylko, jak go znaleźć?
Czytaj więcej